Bugun...


Recep Erdogan


Facebookta Paylaş

BİRLİKTEN KUVVET DOĞAR. O ZAMAN TEMİZ YAŞAYABİLİRİZ!
Tarih: 12-11-2019 07:26:00 Güncelleme: 12-11-2019 07:26:00


Yıllardır filtresiz çalıştırılan termik santralin, çevre ve insan sağlığını tehdit ettiğinin, bölgede solunum yolları hastalığı ve kanser hastalığı görülme oranının ürkütücü boyutlara ulaştığının yetkililerce bilinmesine rağmen santralin ölüm saçmasına göz yumuluyor. 

..........

Geçmiş dönemde Elbistan’da Gazetecilik mesleğini icra ederken, İnşaat mühendisi ve çevreci Poyraz Poyrazoğlu ile bir çok haber yapma imkanım oldu. Adamcağız elinden ne geldiyse yaptı, ulusal kanallara mı çıkmadı, gazetelere mi çıkmadı. Ama gelin görün ki yaklaşık 20 yıldır bu adam sesini duyuramadı.

Daha doğrusu duymadılar,  hep görmezden geldiler.

Tıpkı bugün olduğu gibi siyasiler seçim dönemi geldiler, yalan vaadlerini verip ceylan derisi koltuklarına kurulup, Mecliste dünyanın en pahalı yemeklerini yediler. Neden? Nedeni çok basit, çıkar menfaat ilişkileri çerçevesinde herkes payına düşeni aldı ve Sayın Poyrazoğlu ile birlikte biz gazetecilerde yorulduğumuz ile harcadığımız emek ile kalakaldık.

..........

Şimdi Çelikler Holding geldi durum değişecek mi? Hiç inancım yok. Verilen 2,5 yıllık ek sürenin sonunda seçimler yaklaşıyor ve yine gelecekler kandıracaklar gidecekler. Arada yine benim çaresiz halkım kandırıldığı ile kalacak, Çelikler Holding kasalarını dolduracak ve bizlerde çaresizce usanmadan yazmaya devam edeceğiz.

..........

Tüm bu yazdıklarımı kaleme alırken düşündüm, tamam Devletimiz yapmadı bu filtreleri sonra daha iyi hizmet yalanı adı altında özelleşti. Acaba ne kadar çok tanıyorsun bu Çelikleri; iyi tanıyorum hem de çok iyi. Enerji, inşaat, maden, hazır beton ve turizm sektörlerinde ciddi yatırımları olan ciddi mi ciddi zengin kendileri. 

..........

Hiç unutmam 2016 yılında Kahramanmaraş’ta mekanik üzerine iş yapan bir arkadaşım Aydın’ın Sultanhisar ilçesinde Çelikler Holding’e ait jeotermal elektrik santralinde borulama işi yapmak için evini satıp orada iş yapmaya gitmişti. Gitti ama birde dönüşü vardı. Aylardır para alamadılar, yanında götürdüğü personel maaş alamadı, iş bitti yine para alamadılar.

Neymiş efendim Holding iş bittikten 3 ay sonra ödeme yapıyormuş. Bu mekanikçi arkadaşım kar edeyim derken, elde avuçta ne varsa sattı inanır mısınız hala toparlanamadı. Yani diyeceğim şu ki bu insanlar ne yanında çalışan insanlara hayırlı ne de memlekete.  Arkalarında koca bir güç (Devlet) tabiri caiz ise adamlar kimseyi tınlamıyor, hatta tehdit ediyor. Bunun için Elbistan Maden işçileri sendikasının acilen lobi oluşturup bu tehdide boyun eğmeyeceklerini açıklamaları gerekiyor.

..........

Zaten sahipsiz olan Kahramanmaraş’ım, Elbistan’ım, Afşin’im, Göksun’um neyi bekliyorsunuz. Tamam, eyvallah hepimiz Ak partiliyiz, hepimiz Zat’ı devletlerini seviyoruz. Lakin seçim zamanı kazanırsak şu olacak bu olacak avanelerini bir kenara bırakıp,  önce şu filtreleri taktır ondan sonra oyu al diyemiyormuyuz.

Diyemiyoruz çünkü ver mehteri deyince akan sular duruyor, Ahmet’im, Mehmet’im, Ayşem, Fatmam MEMLEKETİM ZEHİRLENİYOR.

..........

Tüm bunların yanında kaliteli hizmet alacağız diye özelleştirilen, bu küme; (Elektrik dağıtım AŞ, ve EÜAŞ) yükümüzü hafifleteceğine daha pahalı elektrik kullanmaya başladık. Kendi paramız ile zehir soluyoruz farkında mıyız, bizi cebimizdeki para ile öldürüyorlar. 

..........

Neyse bakın yine içlendim, 3 kişilik bir aileyim ve bundan iki ay önce 55 -60 tl gelen elektrik faturam 120 tl olmuş. Ne söylesek boş ne kadar bağırsak boş. Bu devran böyle gelmiş böyle gider. Kimileri eşşek yükü ile paraları götürürken, bizlerde ölmeye mahkûmuz neden biliyor musunuz? BİRLİK olamıyoruz. Sesini çıkartanı para verip susturmaya adapte edilmiş, lanet bir düzen içerisinde yönetiliyoruz. 

..........

Şimdi müsaadenizle ben biraz Elbistan’ın zehrini soluyacağım.

..........

Hoşçakalın.

 

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
YAZARLAR
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • TÜRKİYE'DE TOPLUMUN DİNE VE DİNİ DEĞERLERE BAKIŞI
  TÜRKİYE'DE TOPLUMUN DİNE VE DİNİ DEĞERLERE BAKIŞI
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 1. TÜRKİYE'DE TOPLUMUN DİNE VE DİNİ DEĞERLERE BAKIŞI
 2. Yurdum İnsanı
 3. FANTASTİK
FOTO GALERİ
YUKARI