Bugun...


Mehmet Günalmış


Facebookta Paylaş

GÂVURA GÂVUR DEMEYECEKSİN
Tarih: 10-03-2019 21:47:00 Güncelleme: 10-03-2019 21:47:00


           HDP seçmeni terörist midir? Bu soru bana Tanzimat Dönemi’nde yaşanan “ Bundan sonra gâvura gâvur demeyeceksin!” tembihatını hatırlattı. Sorunun muhatabı bensem cevap veriyorum: Bal gibi teröristtir! Bir şartla: Herhangi bir baskı, tehdit, şantaj olmadan, bile isteye HDP’ ye oy veren herkes teröristtir. Son zamanlarda doğruları içimizde tutmak gibi lüzumsuz bir kabızlık çekiyoruz. Tamam canım, Cumhurbaşkanımız bulunduğu makam gereği bu hakikati bizim kadar açık söyleyemeyebilir ama ben niye kaçınacağım bu doğruyu dile getirmekten?

 

          Ben çok iyi başlayan fakat fren mekanizması olmayan bir doğrucuyum. Beni, HDP seçmenine terörist demek bile tatmin etmez. Daha iri laflar duymaya hazır olun: Bu memleketin garip, fakir, mazlum insanlarının umutlarını çalan huzur hırsızları, hangi partinin üyesi olursa olsun, teröristtir. Buna itiraz eden herkes de sözlerimin kapsama alanına girer. Demokrasi dinine kayıtsız şartsız biat eden devşirmeler benim terazim olamaz.

 

          Devlet ve hükümet on yıllarca tutulan yolu bundan on sene önce değiştirdi. Birçok insanın hakaretlerine maruz kalmayı göze alarak “çözüm süreci” diye adlandırılan farklı bir yol izledi. Devletin asık çehresi yerine şefkat ve merhameti hakim kılmaya çalıştı. Oradaki kefere sürüsü ne yaptı? Şehirleri cephaneliğe dönüştürüp adamakıllı bir savaş pozisyonu aldı. Sandı ki “ Fıtrat değişti, devlet kendilerinden tırsmaya başladı.”  Bunu gören devlet ve hükümet o öyle olmaz böyle olur deyip vaziyeti ele aldı. Polis tokatlayan yolluyu, dağa silah ve mühimmat götüren yanfiri milletvekilini derdest etti. Savcılar geldiğinde tıpış tıpış gitmeyeceğiz diyen Selahattin’in düdüğünü öttürdü. Belediyeleri teröristlerin levazımatına çeviren sütü bozuk belediye başkanlarının yumuşak yerlerini koltuklardan kaldırıp daha sert yerlere oturttu. Oralara kayyum atayıp hizmet nasıl edilirmiş, onu ahaliye belletti.

 

          Kimse kusura bakmayacak. Bütün bunlardan sonra bir çakıldaklı, hiçbir baskı, tehdit, şantaj yokken bir sevkitabii ile HDP’ ye oy veriyorsa ben bunu teröristlikten başka bir sıfatla anamam. Açık seçik ifade edeyim ki demokrasi dolması da böyle durumlarda canımın hiç çekmediği bir nesne derekesine düşer. Yöntemleri herkesçe malum bir biçimde alınan oylarla kimse bana demokrasi mavrası atamaz.

 

          Mısır’da bütün suçları darbeye karşı çıkmak olan insanları asan Sisi zındığına destek kuyruğuna giren Batılı dostlarımızın (?) darbeye karşı çıkan insanların ödüllendirildiği Türkiye’ye vereceği bir gıdım demokrasi dersi olamaz. Artık üç beş medya patronu öğretmiyor bize doğruyu, eğriyi. Kimin ne mal olduğunu dağımızdaki çoban kardeşimiz dahi biliyor. Bu coğrafyada herkes şunu soruyor ama gerçekten sormak için değil, sadece iş olsun diye: Suriye’de, Irak’ta, Libya’da Batılı dostlarımız nelerini kaybetmişler de ne zibil arıyorlar?

 

          Merkezinde HDP olduğu için onlara fazla yer ayırdım. Yoksa bu tarifenin aboneleri sadece HDP’ lilerden ibaret değil. Aşağıda sayacağım herkes ve her şey de terörist güruhundan sayılmalıdır:

 

          Pazar tezgâhlarını yakıp hükümeti zor durumda bırakmaya çalışan bütün aracılar, tefeciler teröristtir. ( Maliyet mecburiyetlerini hariç tutuyorum.)

 

          İkide bir Türk ekonomisine saldırıp doları, avroyu, altını zıplatan ABD teröristtir.

          Müslüman geçinip PKK/YPG/PYD’ ye cephane temin eden Körfez ülkeleri teröristtir.

          Şahsî menfaatini, millî menfaatimizin önüne koyan küçük yatırımcı teröristtir.

          Bu devletin ekmeğini yiyip suyunu içen bir tavuk, gayrimüslim bahçesine yumurtluyorsa teröristtir.

          Bizi değil de bizden olmayanları uyandırmak için öten horoz da teröristtir.

          SADAKALLAHÜLAZİM.  

 
FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
YAZARLAR
SON YORUMLANANLAR
YUKARI