Bugun...


M. Ali KULAT - Ankara Havası


Facebookta Paylaş

ELBİSTAN BELEDİYE BAŞKAN ADAYI OLACAK KİŞİDEN BEKLENTİMİZ;
Tarih: 20-08-2018 17:31:00 Güncelleme: 20-08-2018 17:31:00


İşi siyaset ve siyasilerle olan biri olarak yıllardır kendi memleketimin gündeme geldiği ortamlarda yerel siyasetten olabildiğince uzak durdum.

 

Zaman zaman dost meclislerindeki hasbihallerde bile olabildiğince zulf-u yâre dokunmama titizliğini korudum.

 

Türkiye Geneli çalışmalar dışında K.Maras ve ilçeleri kamuoyu araştırması yayınlamamaya da dikkat ettik.

 

Yine bir Yerel Seçim öncesi ve Elbistan'dayım. Tanıdığım tanımadığım her partiden bir sürü Belediye Başkanı adayı var.

 

Doğrusu Elbistan'a çok sık gelemesem de burada oy kullansam 4 yıllık hizmet süresinde aşağıdaki işleri yapacağına namus ve şeref sözü veren birini tercih ederdim. Belediye Başkanı adayı şu öncelikleri yaparım diyebilmeli;

 

 1. Elbistan Göksun - Elbistan Darıca yollarını DUBLE YOL yaparım. YOL MEDENİYETTİR

 

 1. Türkiye’nin havası en pis ikinci şehri Elbistan’ın havasını temizleme konusunda Ülkemizin en yavaş yapılan DOĞALGAZ DAĞITIM SEBEKESINI bir an önce bitiririm.

 

 1.  Kızılcaoba bölgesine Beypazarı / Hamamönü/ Safranbolu benzeri TARIHI ELBISTAN EVLERI yaptırır buraları sanat ve kültüre açar her konağa bölgeden bir şairin ismini veririm.

 

 1. Ceyhan Nehrinin etrafını Afşin Sınırına kadar kesinlikle yapılaşmaya kapatır bu anlamda ilgili bakanlığın "içinde ırmaklar akan şehirler projesi" başta olmak üzere farklı projelerle şehrin marka mesire alanını inşa ederim.

 

 1. Şardağı’nın Elbistan’a bakan kısmında orta alana bir su deposu kurar geniş bir alanı şehrin iklim yapısına uygun bir kent ormanı kurarım.

 

 1. Ulu Camii ve etrafının tarihi dokuya uygun sembolik bir kale, kültür alanı cami ile bütünlük içinde bir külliye kurardım. Tamamen yabancı sermaye ile yap işlet devret ile de buradan Kızılcaoba’ya teleferik hattı döşerim.

 

 1. Elbistan Malatya çıkışında yolu aşağı vererek o garabet orta göbeğin pancar tarlası komedisine son veririm.

 

 1. Bulmacalara konu olan dünyada en çok insanın aynı anda zehirlenmesine neden olan, halen Elbistan’a dışarıdan gelenlerin yanlarında damacana su getirme ayıbından utanır, önce Ceyhan in gözü Pınarbaşı’nı temizler sonrada içme suyunu içilebilir yaparım. Pınarbaşı’nın haline çok üzüldüm. SU HAYATTIR.

 

 1. Kahvehane ve çay ocaklarının lebalep işsiz gençlerle dolu olduğu memlekete fabrika kurabilecek yerli yabancı iş adamlarının gelmesi için kapı kapı gezerim.

 

 1. Özel okul, özel üniversite açılması için Belediyenin imkanlarını seferber ederim.

 

 1. Yeni Türkiye de iktidar Partisi’nin en kilit isimlerinden Gn. Bşk. Yrd. Mahir Ünal Bey ve Ana muhalefet CHP’nin etkin vekili Ali Öztunç Bey’in merkezi hükümet ve muhalefet desteğini daha aktif hale getirecek çalışmalar yaparım.

 

 1. K. Maraş büyükşehir imkanlarının en büyük ilçe Elbistan’a hak ettiği kadar verilmesini sağlarım. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Elbistan meydanındaki,  Ekinözü üzerinden K.Maraş’a yol vaadinin hayata geçmesini isterim...

 

Evet, işte rutin belediyecilik hizmetleri dışında bu vaatleri eksiksiz adil ve hızlı yaparım DİYEN, bu konuda NAMUS ve ŞEREF SÖZÜ VEREN kim ise ona oy vermek gerekir.

 

Not: Şahsi olarak bölge üzerinde hiçbir siyasi hesabım yoktur. Ve asla hiçbir adayın, siyasetçinin yanında ya da karşısında olan bir algının tarafı değilim.

 

 

Celil Genç / 19-01-2019 09:28

Mehmet Ali Kulat beyin görüşleriyle bazan çelişsekde bu görüşlerine tamamen katılıyorum.Artık Elbistan gerçek bir Belediye Başkanına kavuşmalı.20 sene iktidar partisinden Belediye Başkanı olmasına rağmen hep geriye doğru yol almıştır.Bir şeyide demek lazım ki Büyük Şehirden mutlaka ayrılmamız gerekmektedir.FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
YAZARLAR
SON YORUMLANANLAR
YUKARI