Bugun...


Kerim Yılmaz


Facebookta Paylaş

Elbistan köy olmasın-2
Tarih: 23-12-2018 22:50:00 Güncelleme: 23-12-2018 22:50:00


Önceki yazımızda özet olarak; Zihinleri değiştirmeden düşünceler, düşünceleri değiştirmeden de eylemler değişmez. Önce herkesin sağlıklı temiz bir çevrede, medeni ölçülerde yaşayabileceği bir Elbistan ve ahlaklı adaletli bir yönetim konusunda arzulu ve talepkâr kılalım gerisi kendiliğinden gelecektir, demiştik. Aradan geçen süre içerisinde henüz yeterli seviyeye gelmese bile aslında ahalinin de şimdilik kısmen benzer düşünce iklimine yöneldiğini görmekten memnunuz.

 

Siyasi mahallelerin gettolaşıp arasına keskin duvarlar örülerek her kesimin kendi tabanını konsolideyle seçimi kazanmak istemesi belki de ilk kez bu seçimde sahiplerine yarar sağlamayacak. Bunun çok çeşitli sebepleri var. Ancak en önemlisi genel olarak ekonomik krizin herkesin canını yakmaya başlamasıdır. Bu ülke genelinde iktidara kesilecek bir faturadır.

 

Lakin Elbistan özelinde çok daha sonuca etken değişik faktörler var. Birincisi iktidara ters düşmeyelim, yerelde de o partiye oy verelim de hizmet alalım beklentisi tümüyle boşa çıkmış durumda. Dahası bu anlayışla verilen oyların arzulananın tam tersine hizmet fakirliğine dönüşmüş ve Elbistan son yıllarda bırakın ilerlemeyi, mevcudu dahi muhafaza edememiş ve hep gerilemiştir.

 

İkincisi siyasetin millete hizmet aracı olduğu gerçekliğinden uzaklaşan ahbap çavuş, hısım akraba veya indi inanç konularıyla ilintili tercihlerin hiçbir işe yaramadığı da açıkça anlaşılmıştır.  Genel ve yerelde uzun süredir iktidar olan AK Parti seçmenden aldığı desteğin karşılığını verememiştir. Dahası en tepeden dillendirilen kibirli olmayın nasihatı da seçmen avlamaya yönelik bir laf olmaktan öteye geçememiştir.

 

Eğer mütevazi ve halkın görüşüne saygılı bir yol seçilseydi şehremini olacakların o şehirde yaşayanlardan seçilmesi gerekirdi. Oysa AK Parti hem K.Maraş, hem de Elbistan adaylarını uzun yıllar dışarıda olanlardan tercih ederek kendi partisine de haksızlık etmiştir.

 

Düşünün ki 17 yıldır ülkeyi, 25 yıldır K.Maraş’ı 10 yıldır da Elbistan’ı yöneten parti kadroları itibariyle çok zayıf ve yetersiz görülmüş ki adaylar uzaklardan seçilmiş. Bu tam da kontrolsüz güç zehirlenmesidir. Ahaliye siz AK Partiye eli mecbur oy vereceksiniz o yüzden adayı yollarım siz de seçersiniz demektir. Bu ilkel, kendi tabanını ve teşkilatlarını hor gören tepeden bakan kibirli tavra  Elbistan ne diyecek o da sandıkta görülecek.

 

Biz yerel seçimde keskin siyasi yandaşlıktan azade, herkes için sağlıklı mutlu huzurlu bir çevrede yaşamayı sağlayacak,adil dürüst bir yönetimden yana tavır koyacağı umudumuzu muhafaza ile Elbistan köy olmasın diyeceğiz. Yarınlarımızın İYİ olması dileğiyle konuya dikkat çekmeye ve her siyasi partiden Elbistan’lıya konunun önemini her zeminde anlatmaya ve görüşlerimizi sunmaya devam edeceğiz.

 

 

 

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
YAZARLAR
SON YORUMLANANLAR
YUKARI