Bugun...


Çetin Erdoğan


Facebookta Paylaş

BAKIP DA GÖREMEMEK...
Tarih: 12-11-2017 08:46:00 Güncelleme: 12-11-2017 08:51:00


Bakıp da Görememek;

 

Bakmasını bilmeyen görmesini de bilemez.

 

Ne yazık ki bizler ne bakmasını ne de görmesini biliyoruz.

 

Kimileri bu sözü anlar kimileri güzel sözmüş der geçer.

 

Kişi kendine biri iyilik yapıldığında yapan kişiye karşı bir mahcubiyet içine giriyor. Onun hakkını nasıl öderim diye sıkıntı yaşıyor. Ömrü olduğu sürece yapılan bu iyiliği unutmadığı gibi bir de bu iyiliğin altında eziliyor. Kimileri onlarca kez fazlasıyla bu iyiliğin karşılığını ödemiş olsa da hala ödeyemediğini sanarak kendine zulmediyor.

 

Kimileri ise ne yapılan iyiliğin ne de iyiliği yapanın kıymetini biliyor.

 

Dışarıdan bakıldığında birisi iyilik yapmış ve elbette ona karşı bir iyi niyet içinde olup yapılan iyiliği unutmayacağız. Elimizden geldiğince kişiye saygı ve sevgide kusur etmeyecek ve yapılacak bir şey olduğunda ilk yardıma koşanlardan olacağız.

 

Ancak asıl unutmamamız gereken şey şudur: “Biri size yardım ettiğinde yardımı eden o değildir. Allah, o kişiyi size yardım etmekle görevlendirmiştir.” Kişi bu yardımı yapar; ancak yapan o değil, ona yaptıran Allah’tır. Biz o kişiye minnet edip saygıda kusur etmemeye çalışırken asıl yardım edeni unutup görmezden geliyoruz. Kimse kimseye yardımda bulunamaz. Ancak o kişiyi sizin ihtiyacınız olan bir şeyi vermesi için Allah görevli kılar. Kişi ne yaptığını, neden yaptığını bilmez sadece kendine emrolunanı yapar hepsi bu.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
YAZARLAR
SON YORUMLANANLAR
YUKARI