Bugun...


Celalettin KURT


Facebookta Paylaş

BU NOBRANLIĞI, CEHALETİ, İDRAKSİZLİĞİ ARTIK DURDURUN!...
Tarih: 30-06-2018 10:11:00 Güncelleme: 30-06-2018 10:19:00


 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu ülkede; toplu mekânlarda, kapalı yerlerde, otobüslerde sigara içme keyfiyetini sona erdirerek; çok beğendiğim, hatta takdir ettiğim en güzel hizmetlerden birini yaptı...

 

Şimdi bir vatandaş olarak oy vermesem de bu hizmet kadar önemli bir şeye daha parmak basmasını istiyorum...

 

Ülkemizde cehalet kol geziyor, özellikle düğünlerimizde saat gecenin ikilerine, üçlerine kadar sıkılan envai çeşit silahlar ve havaya atılan havai fişekler; uyuyan çocuklara, hastalara, bebeklere, yaşlılara, bütün vatandaşlara tam bir eziyet veriyor.

 

Hele ki dün gece, bir gün sonrası istikbâlimiz olan gençlerimizin üniversite imtihanları var; nobranlar, cahiller, idraksizler düğün sonralarında gecenin saat biri olmuş; hâlâ silah sıkıyorlar, havai fişekler atıyorlar.

 

Varın siz düşünün yarınında imtihana girecek öğrencilerimizin durumlarını, ruh hallerini, psikolojilerini... Hem millî sektörden havaya, boşa giden bir millî kayıp, hem de çevreye verilen vahamet derecesinde ses kirliliği rezaleti...

 

Sigaranın dumanı nasıl havaya boşa üfürülüyor ve millî gelirimizden her yıl milyarlarca dolar havaya gidiyor, sağlığımızı da tehdit ediyorsa; bir bu kadar dışarıdan ithal edilen havai fişekler ve yine havaya boşa sıkılan kurşunlar da millî gelirimizden çok büyük bir pay çalıyor.

 

El atılması gereken bir konu değil mi bu konu? rica ediyorum!...

 

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
YAZARLAR
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • TÜRKİYE'DE TOPLUMUN DİNE VE DİNİ DEĞERLERE BAKIŞI
  TÜRKİYE'DE TOPLUMUN DİNE VE DİNİ DEĞERLERE BAKIŞI
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 1. TÜRKİYE'DE TOPLUMUN DİNE VE DİNİ DEĞERLERE BAKIŞI
 2. Yurdum İnsanı
 3. FANTASTİK
FOTO GALERİ
YUKARI