Bugun...MHP İLE OLUŞACAK İTTİFAK ÇALIŞMALARI İÇİN KOMİSYONLAR BELİRLENDİ
Tarih: 12-01-2018 18:04:54 Güncelleme: 13-01-2018 19:41:54 + -facebook-paylas
Tarih: 12-01-2018 18:04

MHP İLE OLUŞACAK İTTİFAK ÇALIŞMALARI İÇİN KOMİSYONLAR BELİRLENDİ

 

Kahramanmaraş Milletvekili, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Hükümet Sözcücü Mahir Ünal, MHP ile oluşacak ittifakın görüşmelerini gerçekleştirecek komisyonda.

 

AK Parti Sözcüsü Ünal, MHP ile ittifak konusunda, "Komisyon, Anayasa Komisyonu Başkanı Şentop'un başkanlığında, Adalet Bakanı Gül ve Genel Başkan Yardımcısı Ünal'dan oluşuyor." dedi.

 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Mahir Ünal, AK Parti'nin MHP ile yapacağı ittifak görüşmelerini TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şentop başkanlığında, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ile kendisinin yürüteceğini bildirdi.

 

MHP adına görüşmeleri yürütecek ekibin ise MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Parsak, Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı ve İstanbul Milletvekili İsmail Faruk Aksu'dan oluştuğu belirtilmişti. 

 

 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, cumhurbaşkanlığı seçiminde aday çıkarmayacaklarını, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın adaylığını destekleyeceklerini belirtmiş ve "cumhur ittifakı" önermişti.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan da partisinin grup toplantısında bu çağrıya yanıt vermiş ve bu ittifakın "milli ve yerli bir ittifak" olacağını kaydetmişti. Erdoğan, MHP Genel Başkanı Bahçeli'yi Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne davet etmiş ve ittifak üzerine bir görüşme gerçekleştirmişti. 

Görüşmede, iki partinin temsilcilerinden oluşacak bir komisyonun ittifak konusunda çalışması kararı alınmıştı.


Hacı Eroglu / 01-02-2019 10:28:00

ALLAH senden razı olsunFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNCEL Haberleri

YUKARI