Bugun...HDP’nin uzmanlık alanı,Tamam, heyecanlanmayın.
Tarih: 22-02-2019 08:36:55 + -facebook-paylas
Tarih: 22-02-2019 08:36

HDP’nin uzmanlık alanı,Tamam, heyecanlanmayın.

Tamam, heyecanlanmayın. Gerilmenin âlemi yok. İyi Parti ve CHP, HDP’yle ittifak yapmıyor. HDP kendiliğinden Zillet İttifakı’na destek veriyor. Oy veren vatandaşa da bize oy verme, denmez. Gizli oy, açık tasnif gereğince sandıktan çıkan oyun kimden geldiği de belli olmaz. Her siyasi parti de seçim kazanmak ister. İyi Parti’nin veya CHP’nin adayı, aldığı oyların bir kısmını HDP’den gelmiştir diye hesaptan düşecek değil. Bütün bunlara eyvallah da kafama takılan bir şeyler var.

 

          HDP’nin bu millete ve devlete düşman olduğu konusunda bir tereddüt var mı? Bu partinin elinde olsa Türkiye’yi bölmek ister mi, istemez mi? Elcevap: İster. Madem hakikat bu, nasıl oluyor da yarısını sözüm ona Türk milliyetçilerinin temsil ettiği Zillet İttifakı HDP’lilerin tercihi olabiliyor?

 

          HDP bir gün olsun, PKK’dan ayrı bir yapı olduğunu söyledi mi? Elcevap: Hayır. Yani bu partinin PKK’ya sırtını dayadığı hususunda bir şüphe yok. Türkiye’nin en kritik seçim çevrelerinde aday çıkarmayan, Ak Parti ve MHP dışında bütün partilerle diyaloğa hazırız diyen HDP hangi mukaddes gaye için Zillet İttifakı’nı destekliyor acaba?

 

          HDP Zillet İttifakı’nın resmen ortağı olsa, şehir şehir bir paylaşım yapılsa meseleyi sadece belediye başkanlığı kazanmak diye anlardım. Fakat HDP hiçbir talepte bulunmuyor. Güneydoğu’da öyle ya da böyle zaten belediyelerin çoğunu alıyor. Diğer bölgelere dair hiçbir talep dile getirmiyor. İstanbul’u, Ankara’yı, İzmir’i, Antalya’yı, Bursa’yı ve diğerlerini Zillet İttifakı alırsa HDP’nin eline ne geçecek? Guru guru gadanı alayım, tahır tahır gurbanın olayım… Güldürmeyin adamı. Biz söyleyince kıçınızı yere vuruyorsunuz ama bu seçim sadece bir belediye başkanı seçimi değil. Peki ne? Tam da Devlet Bahçeli’nin dediği gibi, bu seçim şer cephesi için ülkeyi karıştıracak bir çomça.

 

          Bugün yaptığınız dolmayı elli sene önce yapsaydınız afiyetle yerdik. Maymunun gözü açıldı. Artık sapan taşlarını füze diye yutturan bir medyanız yok. Karnı ağrıyınca darbe yapayım, geçer diyen millet düşmanı bir ordu yok. Hukuku dansöz gibi oynatıp göğüslerine para sokuşturan yarGIÇlarınız yok. Zaten onlara sahip olsaydınız demokrasi oyunu oynamaya gerek kalmayacak, bir iki uyduruk irtica haberiyle bizim seçtiklerimizi alaşağı edecektiniz. Şimdiki şebekliklere ihtiyaç duymayacaktınız.

 

          Affedersiniz, duyamıyorum, ne dediniz? Madem bu kadar tehlikeli bir parti, o zaman kapatılsın mı? Yok canım, önemli olan tabelasının varlığı yokluğu değil, işlevi. Hiçbir halt yiyemedikten sonra tabelaları da duruversin. Ne de olsa ağız ishali olan milletvekillerini çenilete çenilete kodese atıyoruz.  Savcılar çağırdığında tıpış tıpış gitmeyeceğiz diyen bir Selocan vardı, gıkı bile çıkmadı alikoptere binerken.

 

          Bütün bunlar bir yana, belki de yanılıyorum. Belki de HDP, sandığım kadar kötü bir parti değildir. Ak Parti’nin Batılı değerlerden uzaklaşmasını milletimiz için tehlikeli buluyor ve bizi bu partinin zararlarından korumaya çalışıyor belki de. Bu safiyane niyetini tek başına gerçekleştiremediği için Zillet İttifakı’na destek vermek zorunda kalmış olabilir.

 

          Belki de HDP, Türk askerinin sınır ötesi operasyonlarda heder olmasını istemediği için Zillet İttifakı’na güç katmaya çalışıyordur. Malumunuz ana muhalefet de bizim yurtta barış, dünyada barış ilkesinden uzaklaştığımızı düşünüyordu. Askerlerimizin burnunun bile kanamasını istemeyen HDP, Ak Parti’nin barışçıl olmayan bu fevriliklerinden ülkemizi korumaya çalışıyor olabilir.

 

          Hele de ekonomi… HDP’nin uzmanlık alanı… Güneydoğu’daki belediyelerin gelirleriyle hem belediyecilik hizmetlerine hem de dağdaki teröristlerin imdadına yetişebilmişlerdi. Belki de Ak Parti’nin ekonomi politikalarını bizim için muzır buldular ve Zillet İttifakı yoluyla ekonomik sorunsalımızı çözmeyi amaçladılar.

 

          Neyse, biraz ciddi olalım: Altı sene önce nasıl ki mesele birkaç ağaç değil idiyse bugün de mesele birkaç belediye başkanlığı değil. Bunu HDP’nin zift yüreklileri bile görebilmişse feraset sahibi, hamiyetperver insanlarımızın görmemesi mümkün değil. Başınızı kaldırın ve küçücük şehirlerinizin etrafındaki dağların üzerinden büyük Türkiye’yi görün. O büyük Türkiye’de sizin de bir şeref payınız olsun.

 

Yakup YÜKSEL / 22-02-2019 08:59:00

Eline, diline, yüreğine vede kalemine helal olsun. Saygılar gönlü güzel insan.FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNCEL Haberleri

YUKARI