Bugun...Eminim siz de şikayetçisiniz onlardan
Tarih: 30-10-2017 11:37:07 Güncelleme: 30-10-2017 11:56:07 + -facebook-paylas
Tarih: 30-10-2017 11:37

Eminim siz de şikayetçisiniz onlardan

Merhaba Dostlarım,

Eminim siz de şikayetçisiniz onlardan.

İfrat ve tefritten başka bir şey bilmeyen, aklımızla dalga geçmeyi ebedi vazifeleri bilen kalem efendilerinden... Moda tabirle klavye delikanlılarından...
Palas pandıras girdik lafa , doğru dürüst bir selam veremeden. Heyecanımızı mazur görün ve size kavuşmanın masum bir şımarıklığı sayın.
Aylardır belki yıllardır gazete okuyan yerlerimiz ağrıyor. Kerameti kendilerinden menkul bazı eşhas, sözüm ona gazetecilik yapalım derken akıl ve duygu dünyamızda heyelanlara yol açıyor. 
Günlerce, haftalarca düşündüm.

Arkadaşlarımızla istişarelerde bulunduk.

Yedi düvelin bizi Reis'ten kurtarma ( ! ) seferberliğine faydalı işlerle katkı sağlamak boynumuzun borcu gibi geldi.
Öyle değil mi ya ? Ülkemizde özgürlükler kısıtlanıyor, gazeteciler masum haberlerinden dolayı hapse tıkılıyor, kontrollü darbelerle bir iktidarın ömrü uzatılıyor ( ! ) Bütün bunlar yetmezmiş gibi kutsal AB hedefimiz yerle bir ediliyor, kadim dostumuz ABD'yle aramız açılıyor, daha düne kadar yolumuza kurban olan Merkel'in gazabı üzerimize ateş olup yağıyor. ! ? 
Anlaşılacak olmanın gönül rahatlığıyla tariz yaptık.

Eski Türkiye hasreti muhal cancağızım, artık yeni şeyler söylemek lazım. Gayrı bizler irademizi üç beş monşerin attırdığı manşetlere teslim etmiyoruz.

Hariçten gazel okuyanların, tuzu kuru aydın/cıkların cemaziyelevvellerini bilmek gibi acı tecrübelerimiz var. .

 Ezcümle : Kabul buyurursanız bugünden itibaren bilgi kutularınıza yepyeni, nur topu gibi bir İnternet gazetesi bırakmak istiyoruz. Adını bile koyduk sizin namınıza : MARAŞ GÜNCEL. 
Yüreğimizi parmak uçlarımıza koyup klavyenin başına geçeceğiz. İçinize sinmeyen, vicdanınızdan onay almayan hiçbir sözümüz olmayacak. Ne çıkar " yerel " yanlışlardan deyip kulağımızın üzerine yatmayacağız.

Biliyoruz ki dağlar çakıl taşlarından meydana gelmiştir. Kahramanmaraş ve ilçelerinde hiçbir aklı evvelin " O " na zarar vermesine seyirci kalmayacağız. Kimse bu davayı nefsî arzularına alet edemeyecek.
Yazacağız ama size akıl verme küstahlığına düşmeden... Konuşacağız ama yukarıdan bakmadan... Fırsat bulursak edebiyat da yapacağız ama edebi elden bırakmadan...Bütün bunların fevkinde sizden gelen talep, tavsiye ve tenkitleri de başımızın üstüne koyarak yüreklerimizi gönüllerimize yazacağız.
Güzel okumalar dilerim. Bu satırlara emek veren gözlerinize çirkinlikler değmesin.

Editör


Etiketler :
arif eker / 04-11-2017 23:38:00

Maraş güncel in, yerelden myola çıkıp cihanşumül olması ve en temelde 'Doğru bilgi'yi okuyucusu ile buluşturmayı şiar edinmesini diliyorum.Böyle bir faaliyeti düşünen,realize eden,emeğigeçen herkesi Gazi Dedeler beyin şahsında YÜREKTEN KUTLUYORUM .Fiemanillah.FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER Editör Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • TÜRKİYE'DE TOPLUMUN DİNE VE DİNİ DEĞERLERE BAKIŞI
  TÜRKİYE'DE TOPLUMUN DİNE VE DİNİ DEĞERLERE BAKIŞI
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 1. TÜRKİYE'DE TOPLUMUN DİNE VE DİNİ DEĞERLERE BAKIŞI
 2. Yurdum İnsanı
 3. FANTASTİK
FOTO GALERİ
YUKARI