Bugun...Aycan, "Afşin-Elbistan A Termik Santralinin, Türk Ceza Kanununa göre suç işlenmektedir."dedi.
Tarih: 18-02-2019 20:07:04 Güncelleme: 18-02-2019 20:23:04 + -facebook-paylas
Tarih: 18-02-2019 20:07

Aycan,

Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi ve Kahramanmaraş Milletvekili Prof Dr Sefer Aycan, Kahramanmaraş’ta yaşanan çevre kirliliği ile ilgili savcılığa suç duyurusunda bulundu.

 

Aycan, çevre kirliğine önlem alınması için Kahramanmaraş Valiline de yazılı olarak bildirdi.

Aycan, "Afşin-Elbistan A Termik Santralinin,  Türk Ceza Kanununa göre suç işlenmektedir."dedi.

 

Afşin ve Elbistan’da artan kanser vakalarına dikkat çeken Aycan, filtresiz olarak çalışan ve vatandaşlardan büyük tepki toplayan Afşin Elbistan A Termik Santralinin ünitesindeki bacaların çevreye zehir yaydığını ve bir an evvel tedbir alınmasını istedi.

 

Afşin ve Elbistan’da yaşanan çevre kirliliği ile ilgili Türk Ceza Kanununun 181. maddesine göre suç işlendiğini söyleyen MHP Kahramanmaraş Milletvekili Aycan “Afşin Cumhuriyet Başsavcılığı aracılığıyla suç duyurusunda bulunduk. Kahramanmaraş Valiliğinin tedbir almasını istedik.” dedi. Kahramanmaraş’ın kış aylarında hava kirliliğinin çok fazla görüldüğü iller arasında yer aldığını hatırlatan Aycan “Filtresiz çalışan termik santralin hava ve su kirliliğine, solunum sistemi hastalıkları ve kansere sebep olduğu bilinmektedir.” dedi.  Aycan, A Termik Santralin ünitelerinin yeniden devreye girmesiyle, çevre kirliliğinde gözle görülür bir artış olduğunu söyledi ve bir an önce tedbir alınmasını istedi.

 


FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNCEL Haberleri

YUKARI