Bugun...AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Av. Hasan Sungur, EÜAŞ personeline sunulan tayin seçeneği ile ilgili olarak açıklama yaptı.
Tarih: 10-04-2019 10:20:35 + -


EÜAŞ Personelinden gitmek istemeyen form doldurmasın açıklaması geldi, ancak işçiler ya sonra ne olacağız hak kaybı yaşamak istemiyoruz dediler.

facebook-paylas
Tarih: 10-04-2019 10:20

AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Av. Hasan Sungur, EÜAŞ personeline sunulan tayin seçeneği ile ilgili olarak açıklama yaptı.

AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Av. Hasan Sungur, Afşin-Elbistan A Termik Santrali ile Afşin-Elbistan Linyitleri Kömür İşletmesi’nin 20 yıllığına özel firmaya devredilmesinin ardından ücretli izne ayrılan yaklaşık 1000 EÜAŞ personeline sunulan tayin seçeneği ile ilgili olarak açıklama yaptı.

 

Başkan Sungur; tayin yerlerinin diğer kurumlarda çalışmak için istekli olan personelleri kapsadığını belirterek, şimdilik tayin istemeyen personellerin de dilekçe vermesine gerek olmadığını söyledi.

 

Afşin-Elbistan A Termik Santrali ve Afşin-Elbistan Linyitlerinin işletme hakkının 20 yıllığına devredilmesinin ardından yaklaşık 4 aydır atama bekleyen EÜAŞ işçilerinin durumu netlik kazandı. Emekli olanların sonrasında kalan yaklaşık 1000 personelin naklen tayin işlemi ile ilgili resmi yazı, devirden sonra kurulan Afşin-Elbistan A Termik Santrali Koordinasyon İşletme Müdürlüğü ile Afşin-Elbistan Linyitleri Takip Koordinasyon ve İşletme Müdürlüğü’ne gönderildi.

Bu yazının ardından birçok personel, en fazla 3 kurum yazarak tayinlerinin gerçekleştirilmesi için dilekçelerini sundu.

Ancak bazı personellerin başka şehirlere gitmek yerine Elbistan ve çevresinde kalmak istemesi konusuna açıklık getiren AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Av. Hasan Sungur, “Başka şehirlerden bölgeye çalışmaya gelen ve devir sonrasında da yine başka şehirlere gitmek isteyenler form dolduracak” dedi.

 

 Elbistanlı ya da bölge insanı olup da burada kalmak isteyenlerin form doldurmasına gerek olmadığını belirten Başkan Sungur, “EÜAŞ’ta mevcut bulunan kadrolu işçilerle ilgili olarak dağıtılmış olan form, başka şehirlerden gelip başka şehirlere gitmek isteyenler açısından verildi. Buralı olup burada kalmak isteyen işçilerimiz bu formu doldurmayacak. Onlarla ilgili olarak daha sonra bir açıklama yapılacak.

 

Elbistanlı olup da başka şehirde çalışmak isteyen arkadaşlarımız da form doldurabilir.

Gitmek isteyenlere böyle bir hak tanındı” ifadelerini kullandı.


FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER Güncel Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • TÜRKİYE'DE TOPLUMUN DİNE VE DİNİ DEĞERLERE BAKIŞI
  TÜRKİYE'DE TOPLUMUN DİNE VE DİNİ DEĞERLERE BAKIŞI
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 1. TÜRKİYE'DE TOPLUMUN DİNE VE DİNİ DEĞERLERE BAKIŞI
 2. Yurdum İnsanı
 3. FANTASTİK
FOTO GALERİ
YUKARI